Svatební čajovna

 Stejně jako každý měsíc, i v květnu se v chrámu sv. Vavřince v Hluku uskutečnil Večer chval, kdy společně s Capellou můžeme netradičním způsobem chválit Boha. Tento měsíc však byly chvály pojaty netradičně – celé byly vedeny ve svatebním duchu.

Proč zrovna ve svatebním?Ne, opravdu tam neproběhl svatební obřad, ani nic podobného. Ale vzhledem k tomu, že bylo před svatodušními svátky, což je opravdu slavnost hodná pozornosti, chytli jsme se toho, že „Jsme Tvá církev, jsme Tvá nevěsta…“ a pojali jsme to takřka doslova.

Už při příchodu do kostela dostal každý návštěvník, svatebčan, voničku, která měla už vstupem do kostela navodit sváteční atmosféru. Písně při celém večeru byly laděny rovněž svatebně, tedy častokrát to byly písně o lásce. Zážitek z večeru ještě umocnila Anežka Dohalová, která písně doplnila vlajkováním, což by se dalo zjednodušeně popsat jako výrazový tanec s vlajkami, který můžeme rovněž brát jako formu modlitby. Aby byla svatba kompletní, nemohl chybět ani svatební slib – Bohu. Celý večer chval byl opravdu zázračný – přišlo téměř 130 lidí a atmosféra byla neskutečná.

Jelikož však vše jednou skončí, i tento večer chval skončil, ale oslava probíhala dál. Při odchodu z chrámu byli svatebčané zasypáni květinami a okusit mohli i vdolečky (fotky z jejich příprav jsou také níže :-) Každý z návštěvníků byl rovněž pozván na svatební hostinu – do svatební čajovny. O tom, že zájem je měsíc od měsíce větší, svědčí fakt, že tohoto pozvání využilo asi 80 lidí, takže kapacita pastoračního centra byla využita do posledního místa. A tady se jedlo, pilo a hodovalo přesně tak, jak to má na pravé svatbě vypadat :-)

https://photos.app.goo.gl/rKbP6YeVzPujGGPTA

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář